Rozprávkový zámok Červená Lhota  

Autor:
Publikované: 2014-06-20 20:04:00


Návšteve tohto zámku sme neodolali ani my. Tento renesančný vodný zámok leží v okrese Jindřichův Hradec, bokom od hlavného cestného ťahu. Na otázku, či ideme správnym smerom, nám jeden pocestný odpovedal: „zámok leží za deviatimi riekami, deviatimi kopcami a deviatimi horami“. Trafili sme a rozprávkový zámok sa nám ukázal v celej paráde.

Zámok sa radí medzi najkrajšie chránené pamiatky v Čechách. Leží na pevnom skalnom ostrove uprostred rybníka s jediným prístupom po kamennom moste . K výraznej červenej farbe fasády zámku sa viaže množstvo povestí. Jej odraz na vodnej hladine akoby stále čakal na vydanie tajomstva.  Posledné stavebné úpravy zámku prebehli v polovici 19. storočia a zasiahli aj jeho interiér.

Návštevu zámku sme si vychutnali. Na úvod sme si vypočuli niečo z jeho histórie, prezreli si autentický šľachtický byt posledných majiteľov a podkrovné izby. Ešte sme sa dozvedeli, že sa tu natočilo množstvo známych českých rozprávok a filmov. No a dnes je zámok obľúbeným miestom svadobných obradov. Pokračovali sme prechádzkou zámockým parkom ku kaplnke Najsvätejšej Trojice a nakoniec sme sa ešte na zámok pozreli zo všetkých strán, keď sme sa prešli okolo rybníka.

Stretali sme množstvo návštevníkov, ktorí sem prišli nielen na prehliadku zámku, ale aj za nenáročnou turistikou do blízkeho okolia. Mnohí tiež využili možnosť požičať si  loďku a snívať na hladine rybníka.

Príjemne unavení sme sa usadili v reštaurácii, ktorá sídli v historickej budove oproti zámku. Pôvabné posedenie a romantická atmosféra ukončili náš výlet na naozaj rozprávkovom zámku.  Diskusia k článku:

Zatiaľ tu nie je žiadny príspevok.

Prihlásiť

užívateľské meno

heslo


Registrovať
Vyžiadanie hesla