Horná Lehota - Hnusnô  

Autor:
Publikované: 2014-04-28 12:52:00


Stredné Slovensko je zaujímavé nielen čo sa týka samotných prírodných krás, ale aj ich ľubozvučnými názvami. Tak napríklad také Hnusnô. Určite sa tento názov nespomína v škole, keď sa prváčikovia učia písmenko "ô", ale naozaj taký na Slovensku v Hornej Lehote existuje. A to ešte spomeniem neďalekú dolinu Riť. Takže keď TAM niekoho pošlete, aspoň viete kam smiley

Vodná nádrž Hnusnô leží v katastri obce Horná Lehota a vybrali sme sa tam v jeden krásny jarný deň na kratšiu prechádzku s kočíkom. Cesta je to treťotriedna (alebo skôr z treťohôr?), takže drobec v kočíku sa určite poteší, že sa vyhrkoce a dobre si pospí. Od autobusovej zastávky na "rozkroku" pri tajchu sa ide doprava a potom už len rovno za nosom. Občas sa treba uhýbať autám, ale pokiaľ si nevyberiete práve rybačkovú sezónu, netreba veľa uskakovať. Táto trasa až po priehradu trvá slimačím tempom asi 25 minút.

Pri priehrade je možné vidieť kačky, nazbierať kvietky, ak svieti slniečko - nachytať trochu bronz, pozrieť si padajúcu vodu z priehrady (to sa malému najviac páčilo, ak je dosť vody - pripomína to vodopád), alebo zahliadnuť vyskakujúce ryby. A je tam božský kľud. Kto má ešte energiu a čas na dlhšiu prechádzku môže pokračovať po ceste nahor k druhej vodnej nádrži, alebo ešte ďalej po ceste a odbočiť k lyžiarskemu vleku a popri ňom prejsť cez kopec po asfaltke až do samotnej obce Horná Lehota. A tam sa občerstviť v miestnej krčme.Diskusia k článku:

Zatiaľ tu nie je žiadny príspevok.