Kúpanie v Santovke  

Autor:
Publikované: 2015-08-20 13:56:00


V jeden letný deň sme si naplánovali výlet na kúpalisko v Santovke, neďaleko Levíc. Vyštartovali sme z Banskej Bystrice skoro ráno, aby sme sa vyhli cestovaniu v horúčave a prípadnej „tlačenke“ na kúpalisku. Vopred sme si pre každý prípad zarezervovali dva lehátka pri detskom bazéne.

Navigácia nás zaviedla do malej obce a pri murovanom plote z čias socializmu zahlásila: Došli ste do cieľa. Veruže sme sa riadne obzerali, kde zaparkujeme, lebo vstup na kúpalisko bol hneď pri ceste, ale parkovisko veškeré žádné. Až o takých 200 m ďalej pri Jednote vzadu sme objavili také menšie parkovisko. Keďže bolo ešte skoré doobedie, bolo skoro prázdne. Na jednej strane dokonca trochu tieň pod stromami, inak treba rátať s tým, že sa autíčko celý deň bude pekne vyhrievať na slnku a nastúpite do rozpálenej konzervy.

Nejako sme pobrali všetky pakšamenty, tašky, plážovú mušľu, hračky do vody a popri hlavnej ceste sme sa presunuli k vstupu. Rodinná celodenná vstupenka pre 2 dospelých a 1 dieťa (od 2r.) vyšla na 13,50 eur. Dostali sme nálepky na rezervované lehátka a hajde hľadať svoje miestečko. Na vajcovú arómu z termálnej vody sme si veľmi rýchlo zvykli.

Kúpalisko bolo ešte skoro prázdne, slniečko sa zatiaľ schovávalo za oblakmi, ale pomaly sa oteplievalo. Rozložili sme sa pri detskom bazéne a drobec už hneď štartoval na prieskum okolia. Pomerne veľký detský bazén s vodou deťom po kolená bol prvou pristávacou métou. Zábava na celý deň. Aj keď okrem vodného hríba (ktorý vtedy nefungoval) tu neboli žiadne atrakcie pre deti. Očľapkali sme sa aj v trochu menšom rodinnom bazéne s vodou asi 1,20m, kde sme vyskúšali rukávniky a plávanie a la Macko Uško.

Dospelý si prídu na svoje v kaskádových bazénikoch plných termánej vody, pod termálnymi vodopádmi, či v plaveckom bazéne.

Čo sa týka toaliet, tie boli dobre značené, myslím, že v dostatočnom počte, aj hygiena ako-tak, poobede už bolo treba zháňať, v ktorom wc je papier, a aj aróma hovorila za seba, ale na to množstvo ľudí sa ani iné nedalo očakávať.

V priestoroch kúpaliska je menší hotel s reštauráciou a terasou, či vonkajší bar, kde sa dá občerstviť pri pive či zmrzline. Odporúčam však nespoliehať sa na obed v reštaurácii, pretože počet miest na terase je obmedzený a cez obed všetko beznádejne obsadené. My sme si doniesli obed so sebou, a spravili sme si radšej malý piknik na deke.

Poobede sa kúpalisko naplnilo, lehátka boli všetky obsadené a náš drobec si vodu plne užíval. Obedný spánok nehrozil.

Kto sa rád v lete kúpe a hľadá nie veľmi preplnené kúpalisko, toto určite odporúčam.

 


Diskusia k článku:

Zatiaľ tu nie je žiadny príspevok.