V juhoslovenských viniciach  

Autor:
Publikované: 2015-08-17 13:57:00


Máme radi leto! A s týmto mottom sme sa vybrali na mini-dovolenku na južné Slovensko. Konkrétne do obce Svätý Peter neďaleko Komárna. 4 dni sme strávili vo vinárskom penzióne uprostred viníc s nádherným západom slnka. Počasie nám doprialo slnka až až.

Podľa navigácie sme našli, čo sme hľadali. Po dobrom obede sme s naším takmer 3 ročným živáňom vyrazili na prieskum po najbližšom okolí. A „zaparkovali“ sme pri ohrade so zvieratkami. Koníky, kozičky, ovečky, prasiatka, ba aj býček mali ohromnú radosť, keď ich kŕmil senom. A náš drobec sa zas vytešoval, ako im chutí. Hneď vedľa bolo malé ihrisko, ktoré si samozrejme tiež išiel vyskúšať. Na rad prišla hojdačka, potom šúchačka a nakoniec otestoval aj pieskovisko. Nakukli sme aj do vinice a zakotvili na terase, kde bol pre deti pripravený detský kútik s plastovým domčekom, hračkami, odrážadlami. Najväčší úspech mala však trampolína a veľký traktor zaparkovaný za penziónom! Večer sme navštívili vínnu pivnicu patriacu penziónu a okoštovali sme vína z okolitých viníc.

Ďalší deň sme si vyšli na výlet do Komárna. Obzreli sme si námestie Európy. Miestni nás dobre navigovali. Občerstvili sme sa zmrzlinou a pochodili sme pár obchodov. Poobede sme sa vybrali do Hurbanova, kde sme objavili príjemnú reštauráciu na kraji mesta, dobre sme sa navečerali a drobec sa vyšantil na ihrisku a na trampolíne.

Tretí deň sme osvieženie hľadali pri Dunaji. Navštívili sme malý prístav v Patinciach, odkiaľ vyráža výletná loď na vyhliadkové plavby. V prístave nájdete jeden bar aj wc. Boli sme tam skoro, už doobeda a loď štartuje až o 14:00 hod., takže sme si len prečítali nejaké informácie o Patinciach z informačných tabúľ, odfotili sa s loďkami a pobrali sme sa do rekreačného areálu Patince, ktorý bol neďaleko. Zaparkovali sme na veľkom parkovisku (dnu môžu ísť autom len ubytovaní) a poprechádzali sme sa po areály, aby sme si ho obzreli. Bolo tu viacero reštaurácií/barov/cukráreň, kde sa dalo posedieť a deti sa mohli pohrať na preliezkach (nie všetky však už boli otvorené, keď sme tam okolo 11:00 hod. boli). Pred jednou reštauráciou (tuším Lucy) bolo detské ihrisko s veľkým pieskoviskom a kopou hračiek. Len škoda, že reštaurácia bola otvorená až od 13:00 hod. a tak, kým sa malý hral na piesku, mohli sme sa osviežiť akurát tak vodou, ktorú sme si doniesli sami vo fľaši. Nakoniec sme sa presunuli inde, posedeli chvíľu pri koláči a osviežujúcom drinku v závesnom kresle a mohli sme sa vrátiť na obed, ochladiť sa v nafúkanom bazéniku a drobec si dal svoj obedný spánok.

Poobede sme ešte chceli vyskúšať ihrisko v susednej dedinke, ktoré sme zahliadli z cesty, ale slnko tak pálilo, že šmýkačky boli rozpálené, že sa ich nedalo ani dotknúť. Takže sme sa presunuli opäť do Hurbanova do reštaurácie, kde sme boli spokojní aj predchádzajúci deň a strávili sme príjemné poobedie na ihrisku v tieni stromov.

Aj keď bolo veľmi horúcu, dovolenku sme si celkom užili, veľa nového sme videli a domov sme si odnášali zásobu dobrého regionálneho vínka.

 


Diskusia k článku:

Zatiaľ tu nie je žiadny príspevok.