S kočíkom po Veľkom Mederi  

Autor:
Publikované: 2014-08-15 20:49:00


V auguste sme sa s naším drobcom vybrali na pár dní na dovolenku do Veľkého Medera. Zajednali sme si ubytovanie, zbalili sme kočík, cestovnú postieľku a ďalšie nevyhnutnosti (všetci rodičia mi dajú za pravdu, že je toho neskutočne veľa nevyhnutného :-) a mohli sme vyraziť - smer južné Slovensko.

Prvý deň popoludní patril spoznávačkám okolia. Po ubytovaní a úvodných informáciách od ubytovateľa "ako to tu funguje" , sme si vyrazili na prechádzku do mesta a obzrieť kúpalisko... zatiaľ z vonku a nabiť si čierne náramky na želaný počet vstupov. Veľký Meder je v podstate čisto turistické mestečko, všade nájdete tabule s Zimmer frei alebo Voľné či Obsadené. Hádam každý domáci žije cestovným ruchom. V záhradách rodinných domov sú zriadené menšie auto-kempingy, alebo majú domy prerobené na apartmány pre hostí. Kúpiť si ovocie či zeleninu priamo z dvora tiež nie je problém. Cestou do mesta sme našli aj cukráreň, kde mali výbornú zmrzlinu. Odvšadiaľ počuť maďarčinu, až sme mali pocit, že sme na dovolenke v Maďarsku.

Ďalšie dni už patrili kúpaniu v známom aquaparku. Menšie šatňové bludisko sme za dva dni mali "zmáknuté", a už sme sa tam dokázali v pohode orientovať. Škoda, že sme výťah do šatní (naľavo od vstupných turniketov) neobjavili už skôr, nemuseli sme sa trepať s kočíkom po schodoch. S malými deťmi odporúčam využiť prvú hodinku hneď po otvorení. Vo vnútornom rodinnom bazéne je málo ľudí, menší hluk, voľné ležadlá a nestrieka ešte vodná veža. Dá sa sem prísť aj s kočíkom. Potom je ideálne stráviť deň vo vonkajšom areály.

Viacero bazénov, tobogány a šúchačky ponúkajú množstvo zábavy aj pre dospelých. Pre najmenších je tu detský bazén so šúchačkou a niekoľkými drobnými atrakciami. Denne tu deťom animátori robili program. Zákaz kúpania dospelých v detskom bazéne (podľa organizačného poriadku kúpaliska) sa tu očividne nedodržiaval. Nemyslím tým na rodičov, ktorí tam boli s deťmi, ale na dôchodcov, ktorí sa chodili do detského bazéna "vyhrievať". 

Pre deti je k dispozícii aj veľké drevené ihrisko s preliezkami, lanovým parkom, môžu sa povoziť na autíčkach, či na umelých koníkoch. Dospelý sa môžu vyšantiť pri plážovom volejbale, či len tak na tráve so svojimi ratolesťami, alebo si oddýchnuť pri pivku na niektorej z terás.

Celkovo musím skonštatovať, že dovolenka sa nám vydarila, aj keď počasie nevyšlo úplne podľa predstáv. Malý je vodný živel, vo vode sa mu veľmi páčilo, odniesli sme si odtiaľto veľmi pekné spomienky a niekoľko desiatok fotiek.

 


Diskusia k článku:

Zatiaľ tu nie je žiadny príspevok.